Försäljning/Marknad

Region Mitt/Norr

Anders Carlsson

Försäljningsingenjör
Telefon: 070-690 77 71
anders.carlsson@voltairsystem.com 

Region Norr/Mitt

Anders Englund

Försäljningsingenjör
Telefon: 072-225 97 10
anders.englund@voltairsystem.com

Region Mitt

Mats Roslund

Återförsäljare
Telefon: 070-659 35 72
mats.roslund@vtgd.se


 

Region Storstockholm

Bengt Sonesson

Försäljningsingenjör
Telefon: 070-738 20 14 
bengt.sonesson@voltairsystem.com

Tomas Nilsson

Försäljningsingenjör
Telefon: 072-071 51 65
tomas.nilsson@voltairsystem.com

Magnus Sandin

Ansvarig service och eftermarknad
Telefon: 070-422 02 29
magnus.sandin@voltairsystem.com

 

Norge

Kurt Olaussen

Återförsäljare
Telefon: +47 911 89 939 
kurt.r.olaussen@voltairsystem.com

Finland

Tatu Hartikainen

Återförsäljare
Telefon: +358 424 958 221
tatu.hartikainen@kair.fi

 
 

Teknisk support

Jonas Hallesson

Chef Teknisk Support
Telefon: 0560-713 50
jonas.hallesson@voltairsystem.com

Jesper Jonsson

Produktspecialist Mek
Telefon: 0560-713 50
jesper.jonsson@voltairsystem.com

Krister Lundholm

Produktspecialist Styr & Regler
Telefon: 0612-771881
krister.lundholm@voltairsystem.com

 

Produktion

 
 
 

Henrik Karlsson

Platschef Torsby
Telefon: 072-050 95 70
henrik.karlsson@voltairsystem.com

Mats Eriksson

Logistik Torsby
Telefon: 073-083 74 58
mats.eriksson@voltairsystem.com

Niklas Andersson

Platschef Nyland
Telefon: 0612-77 18 90
niklas.andersson@voltairsystem.com

Hans Eriksson

Logistik Nyland
Telefon: 0612-77 18 91
hans.eriksson@voltairsystem.com

Produktutveckling

Jonas Åkesson

Produktchef
Telefon: 073-026 64 40
jonas.akesson@voltairsystem.com

Thomas Edholm

Teknik och utvecklingschef
Telefon: 0612-77 18 86
thomas.edholm@voltairsystem.com

 
 

VD

Andreas Löfstrand

VD
Telefon: 0470-70 77 05
Mobil: 070-142 49 60
andreas.lofstrand@volutiongroup.se

Ekonomi och administration

Ekonomiavdelningen

 
 
 

Telefon: 0470-70 77 00
ekonomi@voltairsystem.com

Kontakt

VoltAir System AB
Telefon Växel: 46 (0)8 560 365 00
E-post: sales@voltairsystem.com
Org.nummer: 556670-7765

Utdelningsadress
Smedjegatan 10
352 46 Växjö

Fakturaadress 
Smedjegatan 10
352 46 Växjö
faktura@voltairsystem.com

Besöksadress
Arenavägen 41, plan 12
12177 Johanneshov

Produktionsenhet Torsby
Besöks-/leveransadress
Vinkelvägen 12
685 34 Torsby

 
 
 

Produktionsenhet Nyland
Besöks-/leveransadress
Strandvägen 65
873 71 Nyland